rahim filmi resimleri - An Overview

İhmal edilen durumlarda ise iç kanama belirtileriyle acile gitmek zorunda kalınabilir. Bu aşamalara gelmemek için adet gecikmesi yaşadvertığında en kısa zamanda kontrolünü yaptırıp gebeliğin rahim içine yerleşmiş olduğunu teyit ettirmen önemli. Peki yaşadvertisementığın şeyin dış gebelik olup olmadığını nasıl anlarsın, gel belirtilere bakalım: Kramplar, Hamilelikte Bacak Krampları ile Başa Çıkma Rehberi! Karnın alt bölgesinde duyarlılık,

Vajinal Kanama: Vajinal kanama hamilelik döneminde normal olmayan bir belirtidir ve dış gebeliğin bir işareti olabilir. Kanama genellikle hafif-orta şiddette ve pembe, kahverengi veya kırmızı renkte olabilir.

Her zaman ağrınız artarsa veya normal dışında bir şey hissederseniz doktorunuzu bilgilendirin.

Eğer yakın zaman içerisinde hamileliğe neden olabilecek bir cinsel birliktelik yaşadvertisementıysanız ve ona rağAdult men anormal kanamalarınız mevcutsa dış gebelik riskinin tespiti için en kısa süre içerisinde bir kadın doğum uzmanına görünmenizi öneriyoruz.

Sssssy Eşimin sperm sayısı düşük olduğu için doktor ilaç başlamıştı aşılama bile olmaz dedi ama bir hafta sonra hamilelik testim pozitif çuktı çOkay şaşırdık 7 haftalık kese ultrasonda var doktor haftaya kontrole gel dedi acaba bu mümkün mü yoksa boş gebelik olabilir mi beta 19916

Gebelik belirtiler: Dış gebelikte normal bir gebelik gibi gelişir. İlk zamanlarda hasta normal gebelikten farklı bir şey hissetmez.

Eğer tedavi ameliyat ile yapıldıysa en az one ay ilişkiye girilmemeli. Vajinal kanama görülebilir ancak dış gebelik evde yapılan testle belli olur mu dikiş kanaması olursa doktora başvurulmalı.

Doktor, rektum ile vajina arasında Douglas boşluğu olarak adlandırılan bölgeyi gözlemler. Dış gebelik durumunda bu bölge şişkinleşir, bu da karın boşluğuna kanama ve ardından bu boşluğa kan akışı olduğunu gösterir.

Dış gebelik acil bir durum olarak bilinmektedir. Anne adayı için ciddi sağlık sorunlarının başlamasına neden olabilir. Dış gebelikte oluşan riskleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Dış gebelik önlenemez ancak iyi yaşam tarzı alışkanlıklarını izleyerek risk azaltılabilir. Bunlar sigara içmemeyi, sağlıklı bir kiloya ulaşıp bu kiloyu korumayı ve cinsel yolla bulaşan enfeksiyonları önlemeyi içerebilir.

Rahim içi gebeliklerde olduğu gibi, dış gebelikte de eşler arasında kan uyuşmazlığı varsa daha sonraki gebeliklerde oluşabilecek bebeği koruma amacı ile kan uyuşmazlığı iğnesinin mutlaka yapılması önerilir.

Çünkü dış gebelik normal bir gebelik değildir. Genellikle dış gebelik yaşayanlar farklı komplikasyonlar nedeniyle hayati risk altındadır. Bu doğrultuda sağlıklı bir hamilelik geçirmek isteyen her kadının dış gebelik hakkında belirli bilgilere sahip olması gerekir.

Bazı kadınlar, hamileliğin erken belirtileriyle karıştırılabilecek mide bulantısı ve kusma yaşarlar.

İshal ve bulantı: Dış gebelikte hamilelik sırasındaki hormonal değişiklikler sindirim sistemi üzerinde etkilidir. İshal ve bulantıya neden olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *